Tom Strom

"Jsem námořník, čaroděj, král i poutník na poušti" zpívám metaforicky v jedné ze svých starších písní. A skutečně jsem rozprostřen v širokém spektru činností a zájmů. 

Jako písničkář kombinuji vlastní tvorbu s cover-verzemi svých oblíbenců. Tvořím ze srdce, z lásky k Zemi a Životu. V mých textech se mísí laskavý humor s duchovně laděnými úvahami a v mé hudbě jsou cítit mnohé vlivy od jazzu, přes pop, folk, lehké reggae až po post-rockové postupy.

Koncerty

Dalsí aktivity:

  • spolu s mou úžasnou ženou Týnou děláme workshopy somatického  pohybu a spontánního tance Já-tělo-pohyb
  • Působím jako průvodce ve Svobodné ZŠ a MŠ Gaudi  a učitel hry na kytaru v SZUŠ Musicale ve Studénce
  • s přáteli pořádáme pod hlavičkou spolku STROMOV celou řadu akcí, letní tábor pro děti, můužské a ženské kruhy, tvořivé kruhy a komunitních setkání.
  • hraju a zpívám také s kapelou Evamore, která ve svém autorském repertoáru kombinuje prvky současného indie-rocku, popu a world-music

Prošel jsem si však celou řadu různých dalších povolání a zájmů. Byl jsem produkční v hudebním klubu a na festivalech, nástrojový technik slavných kapel, programátor informačních systémů, pořadatel koncertů a komunitních či kulturních akcí, masér, provozovatel čajovny a vegetariánské restaurace, intstruktorem zážitkové pedagogiky....

A celou tu dobu mě provázela lásku k hudbě, přírodě a životu. Vše, co jsem prožil, mě utvářelo a učilo balancovat, překonávat překážky a krize a naplno prožívat chvíle štěstí a úspěchu.

Dnes vím, že žiju naplno, jdu po své cestě a děkuji za to sobě, své rodině a přátelům, matce Zemi i Bohu.