Vědomá stopa pohybu

09.02.2024

Přihlášky ZDE.

Pořádáme akreditovaný seminář nejen pro učitele 

Vědomá stopa pohybu je originální metoda pro rozvoj grafomotoriky a sebepoznání. Propojuje osobní zkušenosti zakladatelky a lektorky kurzu Táni Svatošové z praxe tchaji-ťi, profese výtvarné umělkyně a arteterapeutky.

"Písmo jako vědomá stopa pohybu" je nová originální metoda na rozvoj grafomotoriky. Originální metoda, jak komplexně připravit na výuku psaní ve škole a jak včas odhalit a řešit případné problémy a latentní potíže. Projekt vědomé stopy nachází paralelu mezi spontánním tělesným pohybem a jeho následnou kultivací za pomocí cvičení prvků tchaj-ťi. K cvičení využívá prvky pohybového umění tchaj-ťi. Nachází paralelu mezi rozvojem soustředěného pozorování předváděného pohybu a jeho grafického záznamu. Tedy přechodem od nevědomé stopy k vědomé

Nejdřív v oblasti pohybu celého těla, a následně v podobě jeho grafického záznamu. Zaobírá se celkovou kultivací a harmonizací tělesného pohybu jako nezbytného předpokladu k propojení mysli a těla. Hravou formou vede k soustředěnému pozorování a vědomému opakování pohybů. Využívá přitom princip dynamické rovnováhy protikladů (jin- jang dle systému tchaj-ťi) a zachovává individualitu každého jednotlivce. Následně pak převádí pohyb z prostoru do plochy, do grafické – výtvarné stopy pohybu vodou na plochu papírů velkého formátu.

Více informací o metodě a o autorce ZDE.

Termíny setkání

  • Pátek 9. 2. 15.00 - 20.30
  • Sobota 10. 2. 8.30 - 15.00
  • Sobota 17.2. 12.00 - 17.00

Seminář se koná ve Skotnici, č.p. 228, Skotnice 742 59, v sále u hospůdky Studánka

Celkem 20 výukových hodin, cena 4 000 Kč, rezervace místa je platná po zaplacení zálohy ve výši 1000 Kč.