Léčivý somatický tanec KOSTRA A PÁTEŘ

13.03.2022

Tanec nás spojuje - spojuje nás s tělem, s duší, navzájem, s prostorem uvnitř i vně a s duchem života. Poskytuje nám prostor mimo hluk každodenního shonu, prostor, v němž se můžeme nadechnout. V tomto prostoru přicházíme do hlubšího kontaktu se sebou samými a s vlastní intuitivní moudrostí. Odpovědi na vnitřní dilemata často do tohoto prostoru prostě vkročí. 

Somatické vnímání je o přenosu smyslových vjemů do našeho vědomí, zvědomování pohybu může vyvolat emoce a odezvy. Odhaluje zamrzlé napětí, bloky a místa, kde klademe odpor, nebo místa limitu. Je prvním krokem k vědomé každodenní akci.

Jak vnímáme svou kostru a páteř? 

Jako pevnou neměnnou strukturu? Je pevná nebo pluje v těle? Je kostra to, o co se můžeme vždy opřít? Jak cítíme, když něco cítíme až do morku kostí? 

Společně se naladíme na svá těla, povíme si něco o našem těle, jak funguje, co se v něm odehrává. Zvědomíme si ho prostřednictvím pohybu, ale i pomocí slov a obrazů. A budeme v pohybu, ve vědomém napojení na svá těla. 

  • NEDĚLE 13. BŘEZNA OD 15.00 DO 18.00 HOD
  • CENA: 250 KČ
  • SÁL U STUDÁNKY, SKOTNICE 228

Lekcí vás provede Kristýna Nováčková, studentka a milovnice somatického pohybu a tance. Aktuálně ve výcviku Vědomé tělo.

Rezervujte si své místo na novackova.tyna@gmail.com nebo 721 909 625.