Léčivý somatický tanec - hranice mé a mého těla

10.04.2022

Tanec nás spojuje - spojuje nás s tělem, s duší, navzájem, s prostorem uvnitř i vně a s duchem života. Poskytuje nám prostor mimo hluk každodenního shonu, prostor, v němž se můžeme nadechnout. V tomto prostoru přicházíme do hlubšího kontaktu se sebou samými a s vlastní intuitivní moudrostí. Odpovědi na vnitřní dilemata často do tohoto prostoru prostě vkročí.

Somatické vnímání je o přenosu smyslových vjemů do našeho vědomí, zvědomování pohybu může vyvolat emoce a odezvy. Odhaluje zamrzlé napětí, bloky a místa, kde klademe odpor, nebo místa limitu. Je prvním krokem k vědomé každodenní akci.

Jak vnímáme své hranice? Kde končím já a začínáš ty? Umím se za sebe postavit?

Na úrovni fyzického těla nás chrání naše kůže. Jak moc umíme být citliví k signálům, které nám vysílá? Jak vnímáme prostor kolem sebe? Kde se cítíme příjemně - ve středu, na okraji? Máme rádi věci pod kontrolou? Tyto a další otázky se nám mohou pojit s tématem vnitřních a vnějších hranic. Přijďte je společně protančit, dotknout se sebe samých. Vše v bezpečném prostředí s podporou skupiny.

  • NEDĚLE 10. DUBNA OD 16.00 DO 19.00 HOD
  • CENA: 250 KČ
  • SÁL U STUDÁNKY, SKOTNICE 228

Lekcí vás provede Kristýna Nováčková, studentka a milovnice somatického pohybu a tance. Aktuálně ve výcviku Vědomé tělo.

Rezervujte si své místo na novackova.tyna@gmail.com nebo 721 909 625.